Wat is het verband tussen Antibiotica en diarree?

Antibiotica en diarree een aantal verbindingen. Bijvoorbeeld, diarree is een algemene bijwerking van vele antibiotica medicijnen. Behandeling met antibiotica kan ook leiden antibiotica geassocieerde diarree, een ziekte die resulteert uit de dood van de normale maag bacteriën. Daarnaast kunnen diverse infectieuze oorzaken van diarree worden behandeld met antibiotica medicijnen.

Veel antibiotica medicijnen veroorzaken diarree als bijwerking. Macroliden van antibiotica, die drugs clarithromycine, azithromycine, erythromycine en omvat, veroorzaakt vaak diarree. Tetracycline medicijnen waaronder tetracycline, demeclocycline, en minocycline kan ook diarree veroorzaken. Maagdarmproblemen variërend van misselijkheid tot diarree vaak gezien met de cefalosporine antibiotica, zoals cefalexine, cefepime, en ceftriaxone.

Met antibiotica geassocieerde diarree is een andere link tussen antibiotica en diarree. Dit is een aandoening die ontstaat na het starten antibiotica behandeling van een infectie. Naast het doden van de bacteriën die de infectie, het antibioticum doodt vele onschadelijke bacteriële soorten die in het maagdarmkanaal. Hierdoor patiënten gevoelig voor infectie met Clostridium difficile (C. diff) bacteriën, wat resulteert in diarree. Deze ziekte is bekend onder de namen met antibiotica geassocieerde diarree, pseudomembraneuze colitis, en C.-diff geassocieerde diarree.

Hoewel het lijkt misschien contra-intuïtief, wordt met antibiotica geassocieerde diarree behandeld met antibiotica. Maar eerst het antibioticum die aanvankelijk veroorzaakt de antibiotica geassocieerde diarree gestopt. Eenvoudige gevallen kan vervolgens worden behandeld met het antibioticum metonidazole. Meer ernstige gevallen kan behandeling met vancomycine, een sterkere antibioticum. Sommige artsen gebruiken ook probiotica bij patiënten met antibiotica-geassocieerde diarree in een poging om hun maagdarmkanaal herbevolken met gunstige bacteriesoorten.

Een vraag die zich kunnen voordoen bij het overwegen antibiotica en diarree, vooral als de diarree begint na behandeling met een antibioticum wordt gestart, of de diarree is een bijwerking of antibiotica-geassocieerde diarree. De volgorde van gebeurtenissen is belangrijk bij het bepalen van de oorzaak. Diarree dat een medicijn bijwerking begint gewoonlijk kort na de antibiotica worden gestart. Daarentegen antibiotica-geassocieerde diarree does not meestal € ™ t begin tot 1-2 weken na de antibiotica ingeleid. Als er enige verwarring kan met antibiotica geassocieerde diarree bevestigd door naar C. diff toxinen in de ontlasting.

Een verbinding tussen antibiotica en diarree die diarree kan worden veroorzaakt door de infectie die de geneesmiddelen worden gebruikt voor de behandeling. TravelerA € ™ s diarree, bijvoorbeeld, wordt meestal veroorzaakt door de bacterie Escherichia coli; een aantal antibiotica werken goed om de infectie te roeien en stoppen van de diarree. Diarree veroorzaakt door bacteriële species Yersinia enterocolitica, Listeria monocytogenes, en Salmonella enteriditis vaak reageert op antibiotica medicatie.

  • Verschillende infectieuze oorzaak van diarree worden behandeld met antibiotica medicijnen.
  • Indien antibiotica doodt bepaalde bacteriën in de darmen, kunnen diarree veroorzaken.
  • Tal van antibiotica lijst diarree en maagproblemen als mogelijke bijwerkingen.
  • Cefalexine veroorzaakt vaak diarree als neveneffect.
  • Yoghurt met levende culturen kan de darmflora weer op te bouwen na de diarree.